Ha a strandon vagyunk mindig eszünk itt egy pizzát, ami nagyon finom, frissen készült. (vékony tésztával, bőséges feltéttel) Az árak elfogadhatóak, a kiszolgálás néhe lehetne egy kicsit udvariasabb.
Moc dobré jidlo
Gyors kiszolgálás főidőben is. Az ételek finomak.
Detta är det Ultimata bad stället med flertalet varma källvatten bassänger varav 3 är med massage strålar/bubblor i ett hårt masserade tryck,
Utomhus finns det många bassänger för vuxna och barn men mest till barn med 4 olika vattenrutsikanor och en våg bassäng och en vanlig distansbassäng för dem som vill simma ifed.
Det finns flertalet små restauranger på området,
Man kan hyra boende här samt
husvagns/husbils plats.
Den varmaste bassängen håller mellan 38-40° där man högst får vistas i 15-20 minuter, och det är på grund av att värmen blir alldeles för mycket för kroppen"farligt'.
Området har gräs överallt mellan stigarna och bassängerna som man lägger ut sin handduk på och har som sin plats.
Här finns även möjlighet till massage och pedikyr.
Bästa tidpunkten att vara här är innan tyskarna och andra länder har semester för då är det alldeles för mycket folk här, och då är det bäst att komma på vardagarna, då helgerna smockas det fullt med folk från hela Ungern såväl som folk från andra länder i närheten.
Jag rekommenderar varmt detta badställe med högsta betyg.
Finom ételek
Nagyon szép hely