Home - Bulgaria - Vidin - Most Nové Evropy
Place Types :
Address : Vidin, Bulgaria
Coordinate : 44.002155, 22.948277
Phone :
Email :
Social : facebook.com/726709450780626
Website : www.danubebridge2.com
Inappropriate listing? Request for Deletion
Like this? Embed to your site
Outdated or incorrect information? Suggest an Edit

frequently asked questions (FAQ):

 • Where is Most Nové Evropy?

  Most Nové Evropy is located at: Vidin, Bulgaria.

 • What is the phone number of Most Nové Evropy?

  You can try to find more information on their website: www.danubebridge2.com

 • Where are the coordinates of the Most Nové Evropy?

  Latitude: 44.002155
  Longitude: 22.948277

Description:

Most Nové Evropy byl slavnostně otevřen 14. června 2013. Spojuje sousedící města v Rumunsku a Bulharsku - Vidin a Calafat. Autorem podoby mostu je Fernández Casado, FCC Construcción.
Most Nové Evropy, formálně pojmenovaný most Calafat-Vidin, aneb Vidin–Calafat Bridge, mezi sousedícími regiony Vidin a Calafat, tvoří důležitou součást prioritních silničních a železničních dopravních koridorů EU. Má se díky němu výrazně zkrátit doprava cestujících i přeprava nákladu mezi jihovýchodní Evropou, Tureckem a střední Evropou. Most stojí v místě, kde je Dunaj zhruba 1 300 metrů široký. Most je přibližně 1,8 km dlouhý, má 4 jízdní pruhy, jednu železniční kolej a pásy pro pěší a cyklisty.
Most stál 300 milionů eur, byl spolufinancován z evropského fondu soudržnosti a je součástí projektu na výstavbu panevropského koridoru IV, který má spojovat německé Drážďany s tureckým Istanbulem. Potřebnost jeho výstavby definitivně ukázala první polovina 90. let, kdy nebylo možné jezdit přes Jugoslávii a západní Bulharsko bylo z tohoto důvodu zcela odříznuto. Bulharskou ekonomiku zasáhly také balkánské války, protože po uzavření hranic se Srbskem zůstalo západní a střední Bulharsko odříznuté od Evropy.
Copyright © 2016 - 2022 .
VYMaps.com | About Us | Privacy Policy | Listing Submission | Sitemap .