Home - Macedonia - Skopje (Скопски регион) - „Pekara Zunica-Skopje“
Place Types : Restaurant
Address : ul.debarca br.23, 1000 Skopje
Coordinate : 41.9980607652, 21.4222884178
Phone : 078343657
Email :
Payment : cash_only
Services : catering, delivery, reserve, takeout, waiter
Rating : 5.00
Social : facebook.com/Pekara-Zunica-Skopje-17846263084..
76 people like this.
Opening Hours :
Monday: 07:00 - 19:00
Tuesday: 07:00 - 19:00
Wednesday: 07:00 - 19:00
Thursday: 07:00 - 19:00
Friday: 07:00 - 19:00
Saturday: 10:00 - 19:00
Sunday: -
Inappropriate listing? Request for Deletion
Like this? Embed to your site
Outdated or incorrect information? Suggest an Edit

frequently asked questions (FAQ):

 • Where is „Pekara Zunica-Skopje“?

  „Pekara Zunica-Skopje“ is located at: ul.debarca br.23, 1000 Skopje.

 • What is the phone number of „Pekara Zunica-Skopje“?

  You can try to dialing this number: 078343657

 • What is the opening hours of „Pekara Zunica-Skopje“?

  Monday: 07:00 - 19:00
  Tuesday: 07:00 - 19:00
  Wednesday: 07:00 - 19:00
  Thursday: 07:00 - 19:00
  Friday: 07:00 - 19:00
  Saturday: 10:00 - 19:00
  Sunday: -

 • Where are the coordinates of the „Pekara Zunica-Skopje“?

  Latitude: 41.9980607652
  Longitude: 21.4222884178

About the Business:

Proizvodstvo na peciva, kiflicki, skara, tostovi, puroski. . .

Description:

производство и продажба на бели пецива,лиснати теста....
производство и продажба на тостови,сендвичи и скара на кило
производство и продажба на крофни,штрудли и кроасани...
нарачки на тел.070/343-647

What Other Say:

User (08/03/2017 14:45)
Na site pripadnicki od ponezniot pol im go cestitame praznikot :)

User (12/10/2016 03:13)
нешто многу фкусно и убаво... ДОМАШНА ПРОЈА СО СИРЕЊЕ за само 50,оо

User (12/10/2016 03:05)
најбаран производ во нашата пекара е Тостот . го нудиме со пилешка шунка,или со свински врат или кулен со додатоци од помфрит или шампињони во две големини основната цена за мал тост е 60,оо а за голем 80,оо

User (12/10/2016 03:02)
пирошка... неодолива и вкусна по домашен рецепт...сите наши теста и пецива се прават БЕЗ АДИТИВИ и со млечен кашкавал во понудата нудиме варијанта со сирење или со пилешка шунка и кашкавал. можни се и други комбинации по ваша желба и нарачка цена за малите пирошки е 30,оо а за големите 40,оо

User (12/10/2016 02:59)
сендвич во комбинација со салата,јајце на око(2 ком)свински врат и кашкавал само за 100,оо можни се комбинации со шунка,кулен...... изборот е Ваш

User (12/10/2016 02:56)
работно време од 7 до 20 шасот секој ден.сем недела

Similar Places:

1. Intermezzo Time - Malo Intermezzo
ул.Народен фронт бр.5, 1000 Skopje
Coordinate: 41.993037787, 21.4212522

2. Шарлота
Булевар Александар Македонски, 1000 Skopje
Coordinate: 42.0018193692, 21.4919984015

3. Кебапчилница „КАЦА“
АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ ББ, 2304 Makedonska Kamenica
Coordinate: 42.02548, 22.58853
Phone: 070 525 861

4. Илинденска КУЌА - Етно ресторан
нас. Илинден до аптека Зегин Skopje, 1000 Skopje
Coordinate: 41.9973434701, 21.5736627799
Phone: 078893968

5. Гостилница Илинден
ул. Живко Чинго бр. 7, 1000 Skopje
Coordinate: 42.0009390693, 21.4204001427
Phone: +38923111112

6. Etno Restoran Ilinden/Етно Ресторан Илинден
ул. 1 бр. 53, 1000 Ilinden Municipality
Coordinate: 41.99622, 21.57076
Phone: 071220393

Copyright © 2016 - 2022 ..
VYMaps.com | About Us | Privacy Policy | Listing Submission | Sitemap .