Home - Macedonia - Shtip - Pekara 5-KA
Place Type : Bakery, Store, Sandwich Shop
Address : 15-ti korpus br.22, 2000 Štip
Coordinate : 41.74044, 22.20122
Phone : 078-887-212
Facebook : facebook.com/ Pekara5ka
1.2K people like this.
Inappropriate listing? Request for Deletion
Like this? Embed to your site
Outdated / incorrect informations? Suggest an Edit or Request for Update

About The Business:

ПЕКАРА 5-КА
Телефон за контакт:
📞 Кај ОУ. Гоце Делчев 078 /887-212
📞 Дуќан 8-ми Ноември 075 /514-314

What Other Say:

Facebook Admin (11/01/2019 14:19)
Примаме нарачки за Стара Нова Година. Нарачајте погача со паричка или зелник. Работиме и Недела !!!
📞 Кај ОУ. Гоце Делчев 078/887-212
... 📞 Дуќан 8-ми Ноември 075/514-314
See More

Facebook Admin (06/01/2019 02:47)
Останати последни 10 кг. колачиња. Побрзајте набавете си !!!

Facebook Admin (03/01/2019 21:59)
БАНИЦА ЗА БАДНИК !!!
Може да се комбинира по ваш избор со урда, месо, праз, спанаќ, печурки.
📞 Кај ОУ. Гоце Делчев 078/887-212
... 📞 Дуќан 8-ми Ноември 075/514-314
See More

Facebook Admin (03/01/2019 19:43)
НАРАЧАЈТЕ БАДНИКОВО ЛЕПЧЕ СО ПАРИЧКА !!!
📞 Кај ОУ. Гоце Делчев 078/887-212
📞 Дуќан 8-ми Ноември 075/514-314
... Бадниковото лепче се меси во чест на Исус Христос. Сребрените или златните парички се симбол на златото со коешто е дарувано Божјото новороденче. Лепчето се крши во рацете, а членот на семејството којшто ќе ја најде паричката ќе има бериќет во текот на годината.
See More

Facebook Admin (03/01/2019 19:31)
Се наближува еден од најубавите празници - Бадник. НАРАЧАЈАТЕ БАДНИКОВИ КОЛАЧИЊА !!!
📞 Кај ОУ. Гоце Делчев 078/887-212
📞 Дуќан 8-ми Ноември 075/514-314

Facebook Admin (03/01/2019 06:09)
Повелете на топол бурек !!!

Facebook Admin (27/12/2018 16:59)
Работно време пред Нова Година: Сабота и Недела: 24часа, Понеделник: до 14:00
Нарачајте си навреме !!!🥐🥐
... 📞 Кај ОУ. Гоце Делчев 078/887-212
📞 Дуќан 8-ми Ноември 075/514-314
See More

Facebook Admin (26/12/2018 20:21)
Дочекајте ја Нова Година подготвени. Нарачајте си навреме од највкусните кифли. Ви стоиме на располагање дополнително во Недела( цел ден ) и Понеделник ( до 14:00 ) Нарачки на: 📞 Кај ОУ. Гоце Делчев 078/887-212
📞 Дуќан 8-ми Ноември 075/514-314

Facebook Admin (18/12/2018 04:02)
За празниците порачајте си од највкусните кифли и баници.🥐🥐
Порачки на: 📞 Дуќан 8-ми Ноември 075/514-314
... 📞 Кај ОУ. Гоце Делчев 078/887-212
See More

Facebook Admin (04/10/2018 04:58)
Благодарност до оние кои беа присутни на нашето отварање на новиот дуќан во 8-ми Ноември. Од утре добредојдени сте во нашиот нов дуќан со работно време од 04:00 - 11:00.

Facebook Admin (03/10/2018 20:37)
Пекара 5-ка ве очекува денес на отварањето на новиот дуќан во 8-ми Ноември од 17:00-19:00. 🎉🎉🎈
Од утре ( 04.10.2018 ) почнуваме со редовно работно време од 04:00 - 11:00 часот.
Порачки на:... 📞🆕️ Дуќан 8-ми Ноември 075/514-314
📞 Кај ОУ. Гоце Делчев 078/887-212
See More

Facebook Admin (03/10/2018 01:56)
Почитувани пријатели, Пекара 5-ка ве известува дека утре на ден 03.10.2018 Среда од 17:00 до 19:00 ќе се одржи отварање на нов дуќан во населба 8-ми Ноември, ул. Енгелсова бр.5. Повелете сите сте добредојдени.
Точна адреса: https://goo.gl/maps/oYpjFG7yQnQ2

Facebook Admin (17/08/2018 20:15)
ПОРАДИ ТЕХНИЧКИ ПРОБЛЕМИ ПЕКАРА 5-КА ИМА НОВ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ 078-887-212 !!!!

Facebook Admin (17/08/2018 20:00)
ПЕКАРА 5-КА !!! Најефтино и најквалитетно. Дојдете и пробајте. Тел за нарачки: 078-887-212

Facebook Admin (04/01/2018 18:03)
Примаме нарачки за коледарски колачиња !!! Тел: 078-888-224

Facebook Admin (30/12/2017 02:15)
Примаме нарачки на лиснати кифли за нова година и празниците. Цена:120ден. Тел. за нарачка 077-888-224

Facebook Admin (28/09/2017 02:37)
Бараме продавач/ка ИТНО!!! Телефон за контакт: 078 264 917

Facebook Admin (03/06/2017 17:11)
Бараме продавач/ка ИТНО!!! Телефон за контакт: 078 264 917

Facebook Admin (12/05/2017 19:13)
Се бара мајстор за бели пецива/бурек. Тлефон за контакт: 078-264-917

Facebook Admin (29/04/2017 17:15)
Пекара 5ка !!! Обични кифли - 100 ден.

Facebook Admin (13/03/2017 18:52)
Пекара 5-ка !!! Понеделнички да стартуваме со геврек и јогурт за само 20 ден.

Facebook Admin (11/03/2017 17:51)
Пекара 5-ка !!! За почеток на убав и сончев викенд... Бурек со урда и јогурт -45ден.

Facebook Admin (08/03/2017 22:46)
Пекара 5-ка !!! Дел од нашите производи достапни во секое време. Порачки на тел: 077-888-224
... Работно време: Понеделник - Петок 00:00 - 24:00 Сабота 00:00 - 22:00
See More

Facebook Admin (06/03/2017 04:00)
Бараме продавач/ка !!!

Facebook Admin (05/03/2017 07:30)
Пекара 5-ка !!! Дел од нашите производи достапни во секое време. Порачки на тел: 077-888-224
... Работно време: Понеделник - Петок 00:00 - 24:00 Сабота 00:00 - 22:00
See More

Facebook Admin (27/12/2016 00:59)
Пекара 5-ка ви ги нуди за секоја пригода највкусните лиснати кифи по цена од 120 денари/кг. Порачки на тел. 077-888-224

Facebook Admin (28/05/2016 02:03)
Се бара итно мајстор за бурек и бели пецива. Контакт 077-888-224

Facebook Admin (29/06/2015 01:37)
Се бара работник, продавач/мајстор(пека ) за во пекара/сендвичара. Напомена !!! Да не се постари од 29 години. Сите заинтересирани да контактираат на 078/264-440 или во inbox ИТНО!!!

Other Places:

1. Pekara Rebus
Sutjeska 71, 2000 Štip
Coordinate: 41.746246, 22.194884
Phone: +389 32 386 246

2. Бурекџилница БЕЗИСТЕН
Тошо Арсов Бр.60, Štip
Coordinate: 41.7374792957, 22.1925197533

3. Пекара Гелев
Hristijan Todorovski Karposh br. 43, 2000 Štip
Coordinate: 41.7384944449, 22.2011455894

4. Balkan Luks
Štip
Coordinate: 41.7379079792, 22.1940092351

5. Trakom
Štip
Coordinate: 41.7601621006, 22.2003155048

6. Vanila Luks Rabotilnica
Blagoj Muceto, Štip
Coordinate: 41.7395081219, 22.2023814238

7. Вкусно Залче
Сутјеска, 2000 Štip
Coordinate: 41.7458, 22.1958
Phone: 078312980

8. Burekcilnica Simov
Leski, Štip
Coordinate: 41.7588051529, 22.2041278774

9. Burekcilnica DZANI
Štip
Coordinate: 41.7509176803, 22.1996622453

10. Njam Njam
Štip
Coordinate: 41.744222231, 22.1973050566

Copyright © 2016 - 2020
VYMaps.com | About Us | Privacy Policy | Listing Submission