Place Types : Restaurant
Address : Франклин Рузвелт 68, 1000 Skopje
Coordinate : 42.0035854795, 21.4152217821
Phone : +38970372520
Email :
Parking : street
Payment : cash_only, mastercard, visa
Services : catering, delivery, groups, kids, outdoor, reserve, takeout, waiter
Rating : 4.60
Social : facebook.com/1592293637709837
9.2K people like this.
Opening Hours :
Monday: 09:00 - 01:00
Tuesday: 09:00 - 00:00
Wednesday: 09:00 - 00:00
Thursday: 09:00 - 00:00
Friday: 09:00 - 01:00
Saturday: 10:00 - 01:00
Sunday: 10:00 - 00:00
Inappropriate listing? Request for Deletion
Like this? Embed to your site
Outdated or incorrect information? Suggest an Edit

frequently asked questions (FAQ):

 • Where is Paris Meze Bar?

  Paris Meze Bar is located at: Франклин Рузвелт 68, 1000 Skopje.

 • What is the phone number of Paris Meze Bar?

  You can try to dialing this number: +38970372520

 • What is the opening hours of Paris Meze Bar?

  Monday: 09:00 - 01:00
  Tuesday: 09:00 - 00:00
  Wednesday: 09:00 - 00:00
  Thursday: 09:00 - 00:00
  Friday: 09:00 - 01:00
  Saturday: 10:00 - 01:00
  Sunday: 10:00 - 00:00

 • Where are the coordinates of the Paris Meze Bar?

  Latitude: 42.0035854795
  Longitude: 21.4152217821

About the Business:

Инспирирани од Градот на светлината, го отворивме Ресторан "Paris" за да пренесеме дел од духот на овој прекрасен град во нашето Скопје!

Description:

Инспирирани од Градот на светлината, го отворивме Ресторан "Paris" за да пренесеме дел од духот на овој прекрасен град во нашето омилено Скопје!

Ресторанот "Paris" се наоѓа веднаш до поранешната Агенцијата за млади и спорт (сега СЈО), на раскрсницата која ги сече улиците "Партизански Одреди" и "Франклин Рузвелт". Ве очекуваме! :)

What Other Say:

User (12/02/2019 16:50)
Месецот на љубовта и виното поминете го во убаво друштво, со одлична храна и добро вино. Повелете на 14ти во ресторан Париз... 🗼💞🍷🍽️

User (31/01/2019 18:11)
Paris Meze Bar вработува. Аплицирајте преку vrabotuvanje.com или пратете CV на paris.ketering@gmail.com

User (27/01/2019 21:06)
Во недела на пица во Paris Meze Bar 😋👌

User (14/01/2019 17:08)
Навиваме за нашите ракометари :) За денешниот натпревар ви подготвивме: 4 Даб + пилешки крилца = 500 ден. 4 Даб + пилешки прсти = 500 ден. 4 Даб + пица = 500 ден.... 4 Даб + 15 ќебапи = 500 ден. Резервации на: 070 372 520 070 348 867
See More

User (09/01/2019 19:07)
Денешниот ден е само за топла пилешка чорба 😋

User (19/12/2018 02:18)
Paris Meze Bar ima potreba od personal -redovno prijaveni -plata 20.000 denari -obrok 070372520

User (17/12/2018 18:21)
Понеделник ден за чорби 😋 На денешното мени: телешка чорба, пилешка чорба, шкембе и чорба од тиква ❄️🌨️🍜

User (17/12/2018 17:17)
На денешно мени сарми 😋

User (06/12/2018 19:16)
На денешното мени ребро во фурна 😋

User (06/12/2018 18:57)
Контакт и резервации 070 372 520 и 070 348 867

User (30/11/2018 17:30)
За вашите семејни и корпоративни прослави, одберете мени по ваша желба 👇🍾🎉🍻 Контакт и резервации: 070 372 520 или 070 348 867

User (29/11/2018 18:37)
За овие ладни денови, препорачуваме топла чорба 😋

User (11/08/2018 15:31)
Spirit of Prespa во @parismezebar :) За денешниот десерт препорачуваме палачинки со мармалад 😛

User (10/08/2018 18:23)
Imame potreba od personal vo Paris Meze Bar iskljucivo devojki za rabota kako konobarki,plata 20,000 denari uredno prijaveni + obrok i odlicni uslovi za rabota. Spodeli moze nekoj tvoj prijatel bara rabota.
info na: 070372520

User (01/08/2018 05:39)
Imame potreba od personal vo Paris Meze Bar iskljucivo devojki za rabota kako konobarki,plata 20,000 denari uredno prijaveni + obrok i odlicni uslovi za rabota. Spodeli moze nekoj tvoj prijatel bara rabota.
info na: 070372520... 070348867
See More

User (11/07/2018 15:23)
Светско првенство во фудбал 2018: ⚽️⚽️⚽️🍻🍻🍻 -4 Даб + пилешки крилца = 500ден. -4 Даб + пилешки прсти = 500 ден. -4 Даб + похована даска = 500 ден.... -4 Даб + зезалица= 500 ден. -4 Даб + пица = 500 ден 🍺🍺🍺🍺🍺🍗🍕🍗🍕🍗
Резервации: 070 372 520 070 348 867
See More

User (07/07/2018 19:30)
Светско првенство во фудбал 2018: ⚽️⚽️⚽️🍻🍻🍻 -4 Даб + пилешки крилца = 500ден. -4 Даб + пилешки прсти = 500 ден. -4 Даб + похована даска = 500 ден.... -4 Даб + зезалица= 500 ден. -4 Даб + пица = 500 ден 🍺🍺🍺🍺🍺🍗🍕🍗🍕🍗
Резервации: 070 372 520 070 348 867
See More

User (04/07/2018 23:02)
Спремни за пиење 😌

User (01/07/2018 04:37)
Готвени јадења секој ден: 👨‍🍳👨‍🍳👨‍🍳 - Гравче тавче посно 🍽 - Мусака со компир и модар домат 🥔🍆 - Летна манџа 🍅🌶🥒 - Полнети пиперки 🍲... - Телешка чорба 🍜 нарачки на:070 372 520 ☎️
See More

User (30/06/2018 16:35)
Za naptrevarot Francija-Argentina akcija za kupeni 3 Corona 1 gratis 🏆⚽️

User (28/06/2018 20:25)
Светско првенство во фудбал 2018 Аргентина-Хрватска ⚽️⚽️⚽️🍻🍻🍻 -4 Даб + пилешки крилца = 500ден. -4 Даб + пилешки прсти = 500 ден. -4 Даб + похована даска = 500 ден.... -4 Даб + зезалица= 500 ден. -4 Даб + пица = 500 ден 🍺🍺🍺🍺🍺🍗🍕🍗🍕🍗
See More

User (20/06/2018 03:26)
Светско првенство во фудбал 2018: ⚽️⚽️⚽️🍻🍻🍻 -4 Даб + пилешки крилца = 500ден. -4 Даб + пилешки прсти = 500 ден. -4 Даб + похована даска = 500 ден.... -4 Даб + зезалица= 500 ден. -4 Даб + пица = 500 ден 🍺🍺🍺🍺🍺🍗🍕🍗🍕🍗
Резервации: 070 372 520 070 348 867
See More

User
S

Similar Places:

1. Sky Bar Hotel Russia
Bul. ASNOM no. 1, 1000 Skopje
Coordinate: 41.9924393249, 21.4651072025
Phone: +389 2 240 0030 (hotelrussia.mk)

2. Restoran Park
Skopje
Coordinate: 42.0037535884, 21.4279622573

3. Restoran Kazablanka - Star Dojran
Marsal Tito bb, 1487 Star Dojran, Star Dojran, Macedonia
Coordinate: 41.1833468498, 22.72306408
(travel2macedonia.com.mk)

4. Kinder Park
Ulica Kej 13 Noemvri, 1000 Skopje
Coordinate: 42.0022466215, 21.4286720753
Phone: 023230919 (www.park.mk)

5. Балканика Рустикана / Balkanika Rustikana
Ulica 8. Septemvri br.24, 1000 Skopje
Coordinate: 42.0095970525, 21.4094388424
Phone: 075444109

6. Brunch Box Eatery
Dime Anicin 15-1, 1000 Skopje, Republic of Macedonia
Coordinate: 41.9964640874, 21.4156526327
Phone: 077661424

Copyright © 2016 - 2022 .
VYMaps.com | About Us | Privacy Policy | Listing Submission | Sitemap .