Home - Macedonia - Skopje (Скопски регион) - Etno Restoran Ilinden /Етно Ресторан Илинден


loading location map...
Place Types : Restaurant
Address : ул. 1 бр. 53, 1000 Ilinden Municipality
Coordinate : 41.99622, 21.57076
Phone : 071220393
Email :
Parking : lot
Payment : mastercard, cash_only, visa
Services : groups, kids, reserve, takeout
Rating : 5.00
Social : facebook.com/Ilindenetnorestoran
374 people like this.
Opening Hours :
Monday: 10:00 - 00:00
Tuesday: 10:00 - 00:00
Wednesday: 10:00 - 00:00
Thursday: 10:00 - 00:00
Friday: 10:00 - 01:00
Saturday: 10:00 - 01:00
Sunday: 10:00 - 00:00
Inappropriate listing? Request for Deletion
Like this? Embed to your site
Outdated or incorrect information? Suggest an Edit

frequently asked questions (FAQ):

 • Where is Etno Restoran Ilinden /Етно Ресторан Илинден?

  Etno Restoran Ilinden /Етно Ресторан Илинден is located at: ул. 1 бр. 53, 1000 Ilinden Municipality.

 • What is the phone number of Etno Restoran Ilinden /Етно Ресторан Илинден?

  You can try to dialing this number: 071220393

 • What is the opening hours of Etno Restoran Ilinden /Етно Ресторан Илинден?

  Monday: 10:00 - 00:00
  Tuesday: 10:00 - 00:00
  Wednesday: 10:00 - 00:00
  Thursday: 10:00 - 00:00
  Friday: 10:00 - 01:00
  Saturday: 10:00 - 01:00
  Sunday: 10:00 - 00:00

 • Where are the coordinates of the Etno Restoran Ilinden /Етно Ресторан Илинден?

  Latitude: 41.99622
  Longitude: 21.57076

About the Business:

Македонската традиционална кујна и македонската традиција сплотена во една приказна.

Description:

Доколку сакате да ја избегнете градската врева, ви нудиме идеално место за уживање. Се работи за новоотворен Етно Ресторан кој со духот и мирисот на староградско-етно стилот ќе ги почувствувате благодетите на вкусната храна и прекрасното вино. Ве покануваме да го посетите нашиот Етно Ресторан кој се наоѓа на само 15km од центарот на градот во поднебјето на населеното место Бунарџик. Во нашиот пријатен амбиент ќе се чувствувате опуштено, кое сведочи за историјата на македонската кујна и нејзината автентичност.

What Other Say:

User (15/03/2017 03:07)
Повелете во Етно Ресторан Илинден кој ви нуди пред се вкусна храна,добра услуга и загарантирана забава 🍾🍷🎤🎼🍾🍷🎤🎶🍷🎶 🍹🍾🎶🍷🍾🎶🎼🍾🍷 🎶🎼🎤🍾🍷🍹

User (10/03/2017 14:56)
Zabava i samo zabava🎶🎤🎶🎤🎶🎤🎶🎤 🎤🎶🎤🎶🍷🍾🍷🍾🍷

User (08/03/2017 19:24)
Етно ресторан Илинден им го честита празникот на сите дами, за овој ден да ви биде уште поубав повелете бидете наши гости 🏵🌹🌸💐🌺🌻🌼🌷⚘

User (07/03/2017 05:33)
Главен и одговорен за музиката и песната за 8ми март денот на жената ке биде пинк звездата Дарко Ангеловски повелете и уверете се...🎼🎶🎤🎶🎼🎶🎤🎤 🎼🎶 Тел.за контакт 078 21 21 63

User (07/03/2017 04:11)
Ситно се бројат деновите до 8мо мартовските прослави,повелете во Етно Ресторан Илинден кој ви нуди мени за сечиј вкус а пак сето тоа да биде комплетно и совршено ке се погрижи персоналот на ресторанот како и нашиот добар пеач Пинк звездата Дарко Ангеловски 🎼🎶🎼🎶🎼🎶 Тел.за контакт:078 21 21 63

Similar Places:

1. Barik/Barrique
Михаил Цоков бр.8, Дебар Маало, 1000 Skopje
Coordinate: 42.0024244797, 21.4219258562
Phone: 070360601

2. Plaza De Toros Restaurant - Skopje, Macedonia
Кеј 13ти Ноември лок.65, Skopje
Coordinate: 41.995265427, 21.435177797
Phone: +38923228155 (plazadetoros.mk)

3. Meze bar M A R I
ul.Gavril Konstantinovikj, 1000 Skopje
Coordinate: 41.9748878229, 21.4730694077
Phone: 077511211

4. Paris Meze Bar
Франклин Рузвелт 68, 1000 Skopje
Coordinate: 42.0035854795, 21.4152217821
Phone: +38970372520

5. Sky Bar Hotel Russia
Bul. ASNOM no. 1, 1000 Skopje
Coordinate: 41.9924393249, 21.4651072025
Phone: +389 2 240 0030 (hotelrussia.mk)

6. Restoran Park
Skopje
Coordinate: 42.0037535884, 21.4279622573

Copyright © 2016 - 2022 .
VYMaps.com | About Us | Privacy Policy | Listing Submission | Sitemap .