Home - Macedonia - Skopje (Скопски регион) - Гостилница Илинден


loading location map...
Place Types : Restaurant
Address : ул. Живко Чинго бр. 7, 1000 Skopje
Coordinate : 42.0009390693, 21.4204001427
Phone : +38923111112
Email :
Payment : cash_only, mastercard, visa
Services : catering, groups, kids, outdoor, reserve, takeout, waiter, walkins
Rating : 5.00
Social : facebook.com/Гостилница-Илинд..
462 people like this.
Opening Hours :
Monday: 08:00 - 00:00
Tuesday: 08:00 - 00:00
Wednesday: 08:00 - 00:00
Thursday: 08:00 - 00:00
Friday: 08:00 - 00:00
Saturday: 08:00 - 00:00
Sunday: 08:00 - 00:00
Inappropriate listing? Request for Deletion
Like this? Embed to your site
Outdated or incorrect information? Suggest an Edit

frequently asked questions (FAQ):

 • Where is Гостилница Илинден?

  Гостилница Илинден is located at: ул. Живко Чинго бр. 7, 1000 Skopje.

 • What is the phone number of Гостилница Илинден?

  You can try to dialing this number: +38923111112

 • What is the opening hours of Гостилница Илинден?

  Monday: 08:00 - 00:00
  Tuesday: 08:00 - 00:00
  Wednesday: 08:00 - 00:00
  Thursday: 08:00 - 00:00
  Friday: 08:00 - 00:00
  Saturday: 08:00 - 00:00
  Sunday: 08:00 - 00:00

 • Where are the coordinates of the Гостилница Илинден?

  Latitude: 42.0009390693
  Longitude: 21.4204001427

About the Business:

Гостилница ИЛИНДЕН – се наоѓа во срцето на Дебар маало на ул. Раде Кончар бр 7 и преставува место за комплетно уживање.

Description:

Гостилница ИЛИНДЕН – се наоѓа во срцето на Дебар маало на ул. Раде Кончар бр 7 и преставува место за комплетно уживање. Гостилницата располага со голема летна бавча со традиционален македонски стил.

Пријатните моменти во одличен амбиент, храна и услуга, нека бидат Ваше секојдневие .


Гостилница ИЛИНДЕН – МЕСТО ЗА КОМПЛЕТНО УЖИВАЊЕ


Со искрени желби за заедничка соработка Ве очекуваме. Ќе ни биде чест и задоволство да бидете наши гости.

За сите дополнителни информации Ви стоиме на располагање да не контактирате.

Ви благодариме на довербата.

What Other Say:

User (17/05/2017 04:09)
Povelete vo prekrasniot ambient vo Debar maalo Restoran ILINDEN

User (24/06/2016 01:05)
Restoran Ilinden ve pokanuva vo prekrasnata letna terasa da uzivate vo prekrasniot ambient.

User (30/07/2015 21:56)
Treat yourself by coming to our beautyful terrace and taste our food prepared by the best chefs in town. Located at the hearth of Debar Malo. Gostilnica Ilinden.

User (24/07/2015 00:45)
Гостилница Илинден нуди кетеринг услуги како и организација на коктели, шведска маса, родендени, крштевки, мекици, веридби и секаков вид на угостителски услуги. Проверен и докажан квалитет.

User (15/07/2015 20:29)
Жешкиот период може да го поминете на нашата прекрасна тераса во срцето на Дебар мало, со врвна услуга и храна.

User (06/07/2015 22:57)
Гостилница Илинден идеално место за вашите најмили и најсакани кои секогаш ќе бидат до вас и забавуваат.

User (06/07/2015 22:49)
Гостилница Илинден нуди кетеринг услуги како и организација на коктели, шведска маса, родендени, крштевки, мекици, веридби и секаков вид на угостителски услуги. Проверен и докажан квалитет.

User (06/07/2015 22:34)
Гостилница Илинден прекрасно место за вечерните мигови и опуштање.

Similar Places:

1. Etno Restoran Ilinden/Етно Ресторан Илинден
ул. 1 бр. 53, 1000 Ilinden Municipality
Coordinate: 41.99622, 21.57076
Phone: 071220393

2. Barik/Barrique
Михаил Цоков бр.8, Дебар Маало, 1000 Skopje
Coordinate: 42.0024244797, 21.4219258562
Phone: 070360601

3. Plaza De Toros Restaurant - Skopje, Macedonia
Кеј 13ти Ноември лок.65, Skopje
Coordinate: 41.995265427, 21.435177797
Phone: +38923228155 (plazadetoros.mk)

4. Meze bar M A R I
ul.Gavril Konstantinovikj, 1000 Skopje
Coordinate: 41.9748878229, 21.4730694077
Phone: 077511211

5. Paris Meze Bar
Франклин Рузвелт 68, 1000 Skopje
Coordinate: 42.0035854795, 21.4152217821
Phone: +38970372520

6. Sky Bar Hotel Russia
Bul. ASNOM no. 1, 1000 Skopje
Coordinate: 41.9924393249, 21.4651072025
Phone: +389 2 240 0030 (hotelrussia.mk)

Copyright © 2016 - 2022 ..
VYMaps.com | About Us | Privacy Policy | Listing Submission | Sitemap .